tugsah

Tuğşah Bilge

Milattan önce, tekerleğin buluşundan sonra yaşamış bir bilginim diye konuya girmek isterdim ama öyle biri değilim. Radyo programcısıyım. Radyoculuk adına çalışmalar gerçekleştiren bir şahsiyetim. Radyo aşığıyım. Radyo diye diye ölecek biriyim. İnternet sitemde yazdığım yazıları okuyarak hakkımda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsin ama kısaca kendimi özetlemem gerekirse; mutlu olmak için hiç bir şeye ihtiyaç duymadan yaşamaya çalışan, bedeninin sağlığını koruyarak havanın, suyun, içinde bulunduğu ortamın keyfini çıkarmayı amaç edinen, algıları açık fakat müdaheleden uzak yaşayan, dışarıdan bakınca çok mütevazi, iç dünyasında çok egoist, zararsız, faydalı bir vatandaşım… Ayrıca sürekli bilgi açlığı çeken, bu nedenle durmadan her alanda her konuda araştıran, düşünen, farklı bakış açıları geliştiren, sorgulayan, zeki, çevik, ahlaklı biriyim.

Uyandığında yeni günün mutluluklar sunacağını ümit eden, gününü buna göre programlayan, gün içerisinde yaşadığı olumsuzluklara takılmayıp elinin tersiyle iten mutluluk kırıntılarını toplayarak yaşamını sürdüren bir organizmayım…

İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesinde doğup büyümüş yani harbi zeytinburnu çocuğuz oğlum repliklerini bolca duymuş biriyim. Akrep burcu olmama karşın hiç bir özelliğini taşımadığını iddia eden, Galatasaraylı olmama rağmen hiç bir maçını izlemeyen, etnik kökeni çerkez olmasına rağmen hiç bir gelenek göreneğine uymayan dünya insanıyım. Yaşamanın nefes alıp vermekten ibaret olmadığını çoktan anlamış, içinde her daim potansiyel enerjisini saklayan, dinamik, espritüel, entellektüel ve şairane bir yapıya sahibim.

Radyoculuğa başlamadan önce bir çok farklı sektörde çalışmış fakat memnun kalmamış bir bünye olarak, hobimden para kazanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Zeytin Fm, Bakırköy Fm, Delta Fm, Meltem Radyo gibi radyolarda bolca mesai harcamış, sonrasında kurduğum radyocular reklam ajansı sayesinde Türkiye genelinde 400e yakın radyo istasyonunda hem radyo programı yapmış hem de çeşitli reklam, medya planlama ve strateji geliştirmelerinde bulunmuş bir radyo programcısı olmanın dışında Sigarayı Bırak. Şairden Şaibeli Şiirler, Şaibeli Şairden Şiirler, Sen Yoldayken ,Sen Sigara İçerken isimli online kitapları yazmış, bir yazarım.

1999 yılından günümüze kadar radyo istasyonları ve radyoculuk hakkında bir çok çalışma gerçekleştirdim. Özellikle yerel radyolarda yayınlanan radyo programlarımla milyonlarca kişiye ulaşmayı başardım.  Tüm birikim ve tecrübelerimi kitaplaştırdım.  Halen 70 firmaya ait kurumsal radyo istasyonunun yönetimi gerçekleştiriyorum. Bu radyolar vasıtasıyla günde iki milyon insana kaliteli müzik ve anons yayını yapılmasına vesile oluyorum. Teknolojiyi kullanarak bir çok kaynağı taramaya ve araştırıp kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

EnglishGermanRussianSpanishTurkish